Szanowne Koleżanki i Koledzy!
Szanowni Państwo!

W obliczu panującej epidemii COVID-19 oraz w związku z wynikającymi z niej ograniczeniami dotyczącymi organizacji imprez i zgromadzeń Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Okulistycznego podjął uchwałę o organizacji 51. Zjazdu Okulistów Polskich w formie on-line.

Aktualnie trwają prace nad przeniesieniem wydarzenia na platformę internetową. Wkrótce poinformujemy Państwa o szczególach wydarzenia, programie i warunkach uczestnictwa.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Komitetu Organizacyjnego i Naukowego zapraszamy do udziału w kolejnej 51. edycji Zjazdu Okulistów Polskich, który odbędzie się w dniach 6-7.11.2020 r. w formie zdalnej.
Podczas tegorocznego Zjazdu tematami wiodącymi będą:
  • Okulistyka Dziecięca i Strabologiczna,
  • Neurookulistyka i Elektrofizjologia Kliniczna,
  • Chirurgia Zaćmy i Chirurgia Refrakcyjna.
W tej edycji przewidujemy udział około 1200 osób, w tym wielu wybitnych prelegentów z wiodących ośrodków polskich i międzynarodowych. W trakcie zeszłorocznego Zjazdu dużą popularnością i zainteresowaniem cieszyły się sesje plenarne  PIKO (odpowiednik europejskiego EVER), całodniowe warsztaty WetLab, a także sesja Młodego Okulisty dlatego nie zabraknie ich również w tym roku. Podczas tegorocznej edycji będziemy wspólnie z Polskim Związkiem Niewidomych współtworzyć sesję dotyczącą rehabilitacji osób słabowidzących. Sesje interdyscyplinarne cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem dlatego podjęliśmy współpracę z sekcją Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Nowością będzie możliwość wzięcia udziału w kursie dedykowanym medycynie estetycznej. Dołożymy wszelkich starań, aby 51. edycja Zjazdu była inspirująca i doskonała pod każdym względem.

Ze względu na nietypową formę konferencji - całość odbywać się będzie on-line - będą Państwo mieli dostęp do wszystkich materiałów konferencyjnych do końca roku 2020.

Z wyrazami szacunku,
 
                                                                                                                      
 
prof. dr hab. n. med.
Jacek P. Szaflik
Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego  
prof. dr hab. n. med.
Grażyna Malukiewicz
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
 
Patroni medialni